Почетна Тагови Alibaba

Таг: Alibaba

ВИДЕО: Ова е најевтиниот електричен автомобил во светот

0
Најевтиниот електричен автомобил во светот доаѓа од Кина и чини од 930 до 1.200 долари, а може да се нарача преку Alibabа. Ваков автомобил...

Alibaba сака да најми 1 милион инфлуенсери за да ја зголеми...

0
Е-трговецот Alibaba беше пионер во употребата на емитување во живо со цел да продава се - од кармини до смартфони во Кина. Сега гигантот...

Оснивачот на Alibabа ги напушта сите функции поврзани со компанијата

0
Јапонската групација SoftBank денес соопшти дека соосновачот на Alibabа, Џек Ма, ќе поднесе оставка и од Управниот одбор на Alibaba. Според оценките на Reuters,...

Џек Ма сака да го преземе најатрактивниот дел од црногорското приморје

0
Натурализираните Црногорци Веи Сенг Пуа и Петрос Статис преговараат во бизнис со Црна Гора да го вклучат и еден од најбогатите Кинези во светот,...

Alibaba им дава евтини кредити на компаниите погодени од корона вирусот

0
Кинескиот интернет гигант Alibaba објави дека со неколку милијарди долари евтино ќе ги кредитира компаниите кои се соочиле со тешкотии поради кризата предизвикана од...

Основачот на Alibaba, Џек Ма, донираше 14 милиони долари за развој...

0
Основачот на Alibabа, кинескиот милијардер Џек Ма, донираше околу 14,4 милиони долари преку својата фондација за да помогне во развојот на вакцина против новиот...

За само еден час вчера на Alibaba се продадоа производи во...

0
Кинеските потрошувачи вчера потрошија милијарди долари само во пррвите часови од Денот на самците, најголемиот шопинг настан во светот, на чие отворање настапи американската...

Џек Ма отвора школи во кои децата ќе ги учи како...

0
Откако го напушти директорското место во Alibabа, Џек Ма, најбогатиот Кинез во светот, отвора школи во кои децата ги учи на мудрост. Во рамките...

Србија ќе ја рекламира својата туристичка понуда на Alibaba

0
Српскиот министер за трговија, туризам и телекомуникации, Расим Љајиќ,  изјави дека почнувајќи од 20 септември на една од платформите на Alibaba, Fliggy, ќе може...

L’Oreal и Alibaba ја направија првата мобилна апликација во светот за...

0
Францускиот козметички гигант L'Oreal и кинескиот е-трговец Alibaba г најавија стартот на тестирањето на првата мобилна апликација во светот за акни на кожата, која...