Почетна Тагови All Nippon Airways

Таг: All Nippon Airways

Јапонска авиокомпанија направи робот кој ќе може да патува наместо луѓето

0
Ако не сакате постојано да летате за да посетувате егзотични дестинации, авиокомпанијата All Nippon Airways направи робот кој ќе им овозможи на луѓето да...