Почетна Тагови Alpha

Таг: Alpha

Француска компанија ги направи првите велосипеди на водород во светот

0
Pragma Industries стана првата компанија во светот која почна индустриско производство на велосипеди на водород за комерцијална и градска употреба. Компанијата има седиште во...