Почетна Тагови Amphi-X

Таг: Amphi-X

Концепт амфибиски автомобил за Дубаи

0
Дизајнерот Беи Чен Нан направи концепт на амфибиски автомобил Amphi-X, кој претставува хибрид на суперавтомобили од типот на Bugatti Veyron и лична суперподморница. Иако...