Почетна Тагови Anabella

Таг: Anabella

Ексклузивна промоција на козметиката La Mer

0
Вчера во просториите на парфимеријата Anabella во хотел Мериот се одржа настан на кој беа презентирани техниките за масажа и правилно нанесување на производите...

Beauty Party во Anabella City Mall со најдобрите мејк ап артисти

0
Новогодишната ноќ е посебна и сите сакаме да изгледаме прекрасно. Дел од подготовките за разубавување ја вклучуваат секако и шминката. Кои се актуелните мејкап...

Италијанскиот креатор на парфеми Паоло Теренци во Македонија, ексклузивно пред македонската...

0
Паоло Теренци, италијанскиот креатор на Tiziana Terenzi и V Canto, кои се дел од ниш парфемите, вчера пред очите на македонските блогери, ТВ лица...

Промоција на нови производи од BOBBI BROWN во Anabella

0
Вчера, 22.02 со почеток од 18 часот во парфимеријата Anabella Skopje City Mall, официјално започна промоцијата на новата пудра Skin Long Wear Weightless Foundation...

Afterwork дружење со Ивана Кнез во Anabella парфимерија

0
Вчера,16.02 во парфимеријата Anabella во Skopje City Mall, се случи afterwork забава, наменета за сите љубители на квалитетна козметика и уникатниот дизајн на Ивана...