Почетна Тагови Annual Global Retirement Index

Таг: Annual Global Retirement Index

Костарика е најдобра дестинација за пензионери

0
International Living го објави најновиот Годишен глобален индекс за пензионирање (Annual Global Retirement Index). Годинава на прво место како рај за пензионерите е рангирана...