Почетна Тагови Antarctica

Таг: Antarctica

Во Монако беше претставено специјално електрично возило за експедиции на Јужниот...

0
Прототипот на 100% електрично возило наречен Antarctica, чија цел е помош во експедициите на Јужниот пол, беше претставен во Монако. На официјалната презентација во...