Почетна Тагови Apple Park

Таг: Apple Park

Бизарни проблеми: вработените во новото седиште на Apple постојано се удираат...

0
Вработените во Apple со нетрпение го очекуваа вселувањето во новото седиште, кое многумина го нарекуваат архитектонско ремек-дело и вселенски брод, на чиј дизајн работеше...

Apple конечно го отвори кампусот Apple Park за јавноста

0
Големиот проект на Стив Џобс конечно е подготвен да се отвори за јавноста, но мроа да појдете до Купертино за да го видите. Се...