Почетна Тагови Apple Watch

Таг: Apple Watch

Новата генерација паметни часовници на Apple ќе го мери шеќерот во...

0
За три месеци Apple треба да ја претстави новата генерација на својот паметен часовник. Иако дури во септември ќе го видиме часовникот и ќе...

Швајцарските часовници повеќе не се број 1 во светот

0
Прочуените швајцарски часовници ја изгубија глобалната битка. Имено, Apple Watch според продажбата во 2019 година ја надмина целокупната швајцарска индустрија за часовници. Компанијата за...

Овој ден го чекаа сите љубители на Apple – денес стигнуваат...

0
За дел од љубителите на Apple овој ден е како празник во годината - Тим Кук и останатите главни фаци во компанијата денес ќе...

Apple Watch може да ги препознае раните симптоми на дијабетесот со...

0
Првата верзија на паметниот часовник на Apple не остави никого со отворена уста, па дури ни најголемите љубители на компанијата и се покажа дека...

Apple Watch со поголема продажба од сите швајцарски часовници заедно

0
Во последниот квартал од минатата година - односно последната празнична сезона - повеќе луѓе го купиле паметниот часовник на Apple отколку некој од популарните...