Почетна Тагови Arackar licanantoy

Таг: Arackar licanantoy

Во Чиле откриен нов вид диносаурус

0
Научници открија нов вид на диносаурус во пустина на северот од Чиле, пишува BBC. Остатоците од диносаурусот се пронајдени во пустината Атакама недалеку од...