Почетна Тагови Artemis

Таг: Artemis

НАСА ги избра астронаутите за новата мисија на Месечината

0
Американската вселенска агенција НАСА избра 18 астронаути кои ќе патуваат на Месечината во рамките на програмата Artemis. Меѓу астронаутите има и такви кои веќе...