Почетна Тагови Astra Zeneca

Таг: Astra Zeneca

Што советува германскиот институт Роберт Кох за вакцината на AstraZenecа?

0
Германскиот институт Роберт Кох соопшти дека вакцината против корона вирусот на AstraZenecа би се користел само за вакцинирање на луѓе до 65 години. Вакцината...

Велика Британија и Русија ги здружуваат силите – AstraZeneca ќе ја...

0
Британската фармацевтска компанија AstraZeneca во петокот објави дека ќе ја испитува комбинацијата од својата и руската вакцина Sputnik, која според руските научници може доста...

Русија сака да ги здружи силите со AstraZeneca на развој на...

0
На официјалниот Twitter профил на руската вакцина Sputnik V се појави објава во која се предлага AstraZeneca да ја комбинира својата вакцина со руската...

Во Австралија вакцините против корона вирусот ќе бидат бесплатни и задолжителни

0
Австралија објави дека обезбедила залихи од потенцијалните вакцини против корона вирусот и дека ќе може да подели бесплатни дози за секој поединец од својата...

Европската унија и Astrа Zeneca го потпишаа првиот договор за набавка...

0
Европската комисија денес објави дека постигнлае договор со британската фармацевтска компанија AstraZeneca за набавка на најмалку 300 милиони дози од нивната потенцијална вакцина против...