Почетна Тагови AT&T

Таг: AT&T

AT&T најави активирање на 5G мрежа до крајот на 2018 година

0
Американската компанија AT&T најави дека планира до крајот на 2018 година да активира 5G мрежа на десетина пазари, пишува Klix.ba. Позитивната вест е дека компанијата...