Почетна Тагови Audi

Таг: Audi

Новиот електричен автомобил на Audi ќе има покрив на кој ќе...

0
Audi претстави нов електричен автомобил со можност за автономно возење на саемот за автомобили Auto Shanghai 2019. Новото возило навистина ги поместува границите кога...

Audi ќе инвестира 14 милијарди долари во автоматизација на возила

0
Германскиот производител на луксузни автомобили Audi најави дека до 2023 година планира да инвестира 14 милијарди евра во дигитализација и технологија за високоавтоматизирано возење....

Audi го претстави електричниот седан e-tron GT

0
Audi e-tron: Брендот со четирите прстени претставува една од ѕвездите на саемот за автомобили во 2018 година во Лос Анџелес. Концептот Audi e-tron GT...

Електрификацијата пристигна – Audi го претстави новиот e-tron

0
Audi e-tron е првиот целосно електричен модел од брендот Audi кој влегува во производство. Компанијата пред светот го претстави својот нов спортски, електричен SUV...

Светска премиера на електричниот суперавтомобил Audi PB18 e-tron concept

0
За прв пат Audi ќе презентира дизајн и технички концепт на автомобил на познатиот автомобилски собир Pebble Beach Automotive Week во Монтереј, Калифорнија. Целосно...

Audi прави клучна пресвртница кон електрична мобилност

0
Нова ера започнува во Audi. Oфицијално започна серијата на производство на електрични мотори.  Симболично, фабриката за производство беше отворена од Петер Сијарто, министер за...

Audi официјално го претстави A1 Sportback

0
Чекањето е завршено, Audi го претстави моделот A1 Sportback, кој изгледа одлично По тизер кампањата Audi ја претстави втората генерација на моделот A1 Sportback. Од германскиот...

Audi и Airbus ќе го тестираат летачкото такси во Германија

0
Од почетокот на 20-тиот век визионери, инвеситори и производители на автомобили се фокусирани на идејата за летачки автомобил, а сега компаниите Audi и Airbus...

АНАЛИЗА: Треба ли да се плашиме од иднината на автомобилите?

0
Додека ние уште се занимаваме со ЕУРО стандарди и купуваме возила кои работат на дизел или бензин, некои компании во светот веќе имаат готови...

Audi и Airbus во Женева го претставија летачкото такси кое е...

0
Германскиот производител на автомобили Audi и авиокомпанијата Airbus на годинашното Geneva International Motor Show ја претставија својата надградена визија за летачко беспилотно такси кое...