Почетна Тагови Automobili Pinifarina

Таг: Automobili Pinifarina

Компанијата на младиот Мате Римац учествуваше во создавањето на импресивниот италијански...

0
Мате Римац уште еднаш одушеви со својата работа. Неговата компанија учествуваше во изработката на импресивниот автомобил Battista. Од компанијата објавија дека договорот бил вреден...