Почетна Тагови AVAS

Таг: AVAS

Електричните автомобили во ЕУ ќе мора да прават бучава

0
Секој нов електричен автомобил во ЕУ со четири или повеќе тркала од 1 јули годинава ќе мора од безбедносни причини да има вграден акустичен...