12 C
Skopje
недела, септември 20, 2020
Почетна Тагови Axon 10 Pro 5G

Таг: Axon 10 Pro 5G

ZTE го претстави првиот 5G смартфон за кинескиот пазар

ZTE стана првиот производител на смартфони во Кина кој претстави 5G телефон. Станува збор за телефонот Axon 10 Pro 5G, кој беше најавен уште...

НАЈПОПУЛАРНИ