Почетна Тагови Battery Day

Таг: Battery Day

Tesla сака да ја преполови цената на батериите

0
Имаше големи очекувања од Tesla на Battery Day годинава, но никој не сфати колку навистина ќе бидат битни најавите од компанијата. Извршниот директор на...