Почетна Тагови Beidou

Таг: Beidou

Кина го лансираше сателитскиот навигациски систем ВeiDou-3 кој ќе му конкурира...

0
Кина го прослави финиширањето на кинескиот сателитски навигациски систем наречен BeiDou, кој ќе му биде конкуренција на американскиот GPS. Последниот од сателитите беше лансиран...

Кинеската верзија на GPS ќе биде готова идната година

0
Кинезите не сакаат да зависат од американскиот GPS и идната година после две децении развој ќе биде довршена нивната верзија на глобален навигациски систем....