Почетна Тагови Bell Labs

Таг: Bell Labs

НАСА сака да гради мобилна мрежа на Месечината

0
Кога зборуваме за комуникацијата меѓу астронаутите во вселената и Земјата вообичаено се споменува радио или сателитска врска. Но, изгледа дека астронаутите кои во рамките...