Почетна Тагови Beyond Meat

Таг: Beyond Meat

Растителното пилешко месо на KFC се распродаде за само пет часа

0
Нема сомнение дека растителните замени за месото стануваат се попопуларни, но кога последен пат луѓето полуделе по некое ново „растително месо“ како по некој...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да...

0
Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...