Почетна Тагови Bezos Academy

Таг: Bezos Academy

Џеф Безос ја најави првата Академија Безос, бесплатно предучилишно образование за...

0
Џеф Безос, основачот и извршен директор на Amazon, вчера во објава на Instagram најави дека првата Академија Безос, бесплатно предучилишно образование за сиромашни семејства,...