Почетна Тагови BFR

Таг: BFR

Илон Маск покажа како ќе изгледа алфа базата на Марс

0
Илон Маск покажа како ќе изгледа базата на SpaceX на Месечината. Маск ги објави фотографиите во „твит“ наречен „Марс алфа база“. На фотографиите се...

SpaceX го има првиот муштерија за пат околу Месечината

0
SpaceX го има првиот муштерија за пат околу Месечината. Компанијата соопшти дека го потпишала првиот договор во светот за приватен патнички лет околу Месечината....

SpaceX ќе ја тестира новата ракета за мисија до Марс наредната...

0
Компанијата SpaceX во првата половина на 2019 година ќе го тестира својот ракетен систем BFR, кој е наменет за мисија до Марс, пренесува Klix.ba. Основачот...