Почетна Тагови Biogen

Таг: Biogen

Американската компанија Biogen тврди дека го направила првиот лек во светот...

0
Американската фармацевтска компанија Biogen пред некој ден објави дека го развила првиот лек во светот кој може да го забави развојот на Алцхајеморвата болест....