Почетна Тагови BioLineRx

Таг: BioLineRx

Израелци создадоа терапија за рак на панкреас со кој се продолжува...

0
Повеќе од 3/4 (77%) од пациентите со рак на панкреас од 4 стадиум со метастази кои биле третирани со терапијата на израелска биофармацевтска компанија...