Почетна Тагови BioNtech

Таг: BioNtech

Канада е првата држава во светот која одобри вакцина против КОВИД-19...

0
Канадското Министерство за здравство денеска соопшти дека ќе дозволи примена на вакцината против корона вирусот од производителот Pfizer-BioNtek за деца на возраст од 12...

Pfizer и BioNTech предадоа барање за одобрување на вакцините против КОВИД-19...

0
Германската компанија BioNTech и нејзиниот партнер Pfizer денес поднесоа барање до Европската агенција за лекови за одобрување на вакцината против корона вирусот и за...

Почна вакцинацијата против корoна вирусот во Србија

0
Првата вакцина против корона вирусот во Србија утрово ја прими премиерката на Србија, Ана Брнабиќ. Вакцината на Pfizer и BioNTech после неа ја прими...

Американските експерти дадоа упатства што да се прави при алергиска реакција...

0
Американскиот Центар за контрола и превенција на болести во саботата изјави дека ги следат известувањата за алергиски реакции на вакцините против КОВИД-19 и издаде...

На Алјаска се забележани две тешки алергиски реакции на вакцината на...

0
Во последните два дена на Алјаска се забележани две реакции на вакцината на Pfizeroиж и BioNTech против корона вирусот. И двајцата пациенти кои ја...

Почна најголемата и најсложена дистрибуција на лекови во историјата на САД

0
Во САД почна испораката на вакцината против корона вирусот на компанијата Pfizer. Дозите вакцини на Pfizer и партнерската компанија, германски BioNTech, кои американската регулаторна...

Руската вакцина Sputnik V пристигна во Србија

0
Русија денеска ќе достави 20 дози од својата вакцина против коронавирус Sputnik V до Српската агенција за лекови и медицински помагала (АЛИМС) за лабораториско...

Вакцината на Pfizer нуди 90% заштита од корона вирусот

0
Првата ефективна вакцина против корона вирусот може да спречи повеќе од 90% од луѓето да се заразат со КОВИД-19, покажа прелиминарната анализа. Компаниите Pfizer...