Почетна Тагови Black Hawk

Таг: Black Hawk

Американската војска тестира систем со кој хеликоптерите Black Hawk ќе летаат...

0
Наскоро управувањето со хеликоптерите Black Hawk ќе биде едноставно како користење таблет. Американската војска ги опремува своите јеликоптери Sikorsky S-76B со нов софтвер за...