Почетна Тагови Blink

Таг: Blink

Хрватски софтвер за сателити е 20 пати побрз од тој на...

0
Најбрзиот софтвер за преземање на податоци од сателитот Blink, кој може 20 пати побрзо да презема податоци отколку решенијата на НАСА, го доби својот...