Почетна Тагови Boring Company

Таг: Boring Company

Илон Маск заврши со копањето на тунелот под Лос Анџелес

0
Компанијата Boring, која е во сопственост на американскиот иноватор Илон Маск, заврши со ископувањето на вториот од двата тунели наменети за подземен транзитен систем....

Илон Маск потврди: земјата која се копа за подземните тунели ќе...

0
Дали наредниот подвиг на Илон Маск ќе биде изградба на евтини куќи? Во текот на неделава тој на Twitter напиша дека земјата која се...