Почетна Тагови Brand Finance Global 500

Таг: Brand Finance Global 500

Дојче Телеком e највреден европски телекомуникациски бренд

0
Компанијата ја достигна највисоката вредност на брендот во својата историја Дојче Телеком ја одбрани позицијата – највреден телекомуникациски бренд во Европа. Компанијата исто така е...

Amazon стана највредниот бренд во светот – 150 милијарди долари

0
Amazon е новиот највреден бренд во светот според извештајот на Brand Finance Global 500. Компанијата успешно се позиционираше пред своите главни конкуренти Apple и Google благодарение...