Почетна Тагови Bug Bounty

Таг: Bug Bounty

Награди од 100.000 долари обезбеди Kaspersky Lab преку програмата Bug Bounty

0
Како дел од Глобалната иницијатива за транспарентност (Global Transparency Initiative), Kaspersky Lab ја проширува својата успешна програма Bug Bounty за наградување на секој што...