Почетна Тагови Buoyant Rover for Under-Ice Exploration

Таг: Buoyant Rover for Under-Ice Exploration

НАСА тестира ровер кој ќе ги истражува океаните на другите светови...

0
Не се сите ровери направени за истражување на површините на други светови, како што е површината на Марс. Барем еден ровер е подводен, а...