Почетна Тагови Byron Bay Rail Company

Таг: Byron Bay Rail Company

Првиот соларен воз во светот почна да вози во Австралија

0
Железничката компанија Byron Bay Railroad Company трансформираше стар воз кој веќе не се користеше во првиот соларен воз во светот. Реставрираните вагони на покривите...