Почетна Тагови C-Two

Таг: C-Two

Автомобилите на Мате Римац ќе разговараат со возачот, ќе го учат...

0
Мате Римац и неговиот тим од Rimac Automobili прават се побрзи, подобри и понапредни верзии на нивните електрични супер автомобили, кои се полни со...

Мате Римац ja претстави новатa производна линија на електричниот супер спортски...

0
Rimac Automobili ја открија следната фаза од развојот на електричниот супер спортски автомобил C_Two, односно нова производна линија. Во неодамна отворениот производен погон на...

Римац објави ново видео од својот суперавтомобил и откри кога...

0
Од Rimac Automobili денес објавија видео кое изгледа како најава за некој научно-фантастичен филм, а главната ѕвезда во видеото е новиот прототип кој хрватската...

ФОТО: Римац на саемот за автомобили во Женева ќе претстави електричен...

0
Компанијата Rimac Automobili на својата страница на Facebook се пофали дека на 89-тото издание на саемот за автомобили Motor Show во Женева во вторник...