Почетна Тагови Call for Code

Таг: Call for Code

IBM ги повикува програмерите од целиот свет да направат решенија за...

0
IBM и партнерите ја покренаа глобалната иницијатива Call for Code. Овој амбициозен проект треба да ги обедини сите стартап компании, академската заедница и софтверските...