Почетна Тагови Canalys

Таг: Canalys

Huawei стана број еден производител на смартфони во светот

0
Пред неколку години Huawei го претстави својот амбициозен план до 2019 година да стане прв производител на паметни телефони во светот. Оттогаш до денес...

Индија ги престигна САД по бројот на продадени паметни телефони

0
Аналитичарската компанија Canalys објави извештај за глобалниот пазар на паметни телефони, од кој се гледа дека Индија ги престигна САД по бројот на продадени...