Почетна Тагови CanniMed Therapeutics

Таг: CanniMed Therapeutics

Се раѓа најголемиот производител на марихуана во светот

0
Вториот по големина производител на марихуана, Aurora Cannabis, договори преземање на помалиот ривал CanniMed Therapeutics за 1,1 милијарда канадски долари,. Со тоа ќе се...