Почетна Тагови CanSino Bio

Таг: CanSino Bio

Кина ја патентираше првата вакцина за КОВИД-19

0
Кинескиот производител на вакцини CanSino Biologics Inc доби одобрение од Пекинг за патентирање на својот кандидат за вакцина против КОВИД-19, Ad5-nCOV, потврдуваат државните медиуми...