Почетна Тагови CanSino

Таг: CanSino

Индија и Кина почнаа со првите клинички тестирања на вакцини против...

0
Индискиот регулатор на пазарот за лекови го одобри барањето на компанијата Bharat Biotech за испитување на вакцината Covaxin, која е развиена заедно со...