Почетна Тагови Canute 360

Таг: Canute 360

Британци направија е-читач за слепи луѓе

0
Британската компанија Bristol Braille Technology годинава планира да лансира е-читач на Брајово писмо за слепи луѓе, што би требало да придонесе за квалитетот на...