Почетна Тагови CASIC

Таг: CASIC

Кина планира целото небо да го исполни со сателити за Интернет

0
Кинеската вселенска агенција CASIC годинава ќе ги лансира првите од цела низа сателите, кои во иднина на сите ќе им нудат супербрз Интернет каде...