Почетна Тагови Catl

Таг: Catl

Кинеска компанија подготвува батерија за електрични автомобили со животен век од...

0
Многумина кои размислуваат да купат електричен автомобил најмногу се скептични околу траењето на батериите, односно се плашат дека батериите ќе се расипат пребрзо...