17.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови Celtic Renewables

Таг: Celtic Renewables

Шкотски научници ги претвораат отпадоците од индустријата за виски во биориво

Шкотски научници открија начин како нуспроизводите кои се добиваат при производството на виски да ги искористат за нешто сосема поинакво - производство...

НАЈПОПУЛАРНИ