Почетна Тагови CES 2018

Таг: CES 2018

LG го претстави првиот телевизор во светот кој може да се...

0
На годинашниот Саем за потрошувачка електроника во Лас Вегас, LG го претстави првиот телевизор со светот кој може да се свитка во ролна и...

ВИДЕО: Очилата за сонце ACE Eyewear снимаат и емитуваат видеа

0
Компанијата Acton, која се занимава со производство на електрични скејтборди, направи паметни очила за сонце ACE Eyewear. Станува збор за очила за сонце кои...

CES Лас Вегас: Словенечки стартап претстави паметен паричник кој не се...

0
Словенечката стартап компанија Chipolo, која својата доста успешна бизнис кариера ја започна благодарение на кампања на Kickstarter во 2013 година, во третата година од своето...

Samsung ќе го лансира Galaxy S9 во февруари

0
Според очекувањата, Samsung на саемот CES 2018 нема да го претстави својот нов телефон Galaxy S9 затоа што во Лас Вегас повеќе се концентрира...

Samsung го претстави првиот модуларен телевизор во светот – големината е...

0
Љубителите на филмови наскоро ќе можат да гледаат филмови и серии на првиот модуларен телевизор во светот направен според мерките на секоја соба. Samsung...

Acer го претстави најтенкиот лаптоп во светот

0
Вчера во Лас Вегас почна најголемиот саем за потрошувачка електроника во светот, Consumer Electronic Show (CES), на кој бројни излагачи ќе претстават технолошки новитети,...

Седум трендови кои може да се очекуваат на претстојниот саем за...

0
Со новата година доаѓа и нова технологија, но постепено. Најголемиот саем за потрошувачка електроника во светот, CES, почнува за некој ден, а првите официјални...