4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови CES 2021

Таг: CES 2021

General Motors во Лас Вегас претстави автономен летачки „кадилак“

General Motors го претстави својот автономен летачки автомобил „кадилак“. Возилото е технички VTOL дрон, односно дрон кој полетува и слетува вертикално и...

Почнува најголемиот светски технолошки саем CES, годинава во виртуелна верзија

Со години наназад почетокот на годината се поврзува со CES во Лас Вегас. Минатите години илјадници луѓе го посетуваа саемот, каде што...

НАЈПОПУЛАРНИ