Почетна Тагови CES

Таг: CES

LG во Лас Вегас го откри својот телефон кој се отвора...

0
Компанијата LG на саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас го најави доаѓањето на својот нов смартфон Rollable и потврди дека телефонот ќе се...

Илон Маск заврши со копањето на тунелот под Лос Анџелес

0
Компанијата Boring, која е во сопственост на американскиот иноватор Илон Маск, заврши со ископувањето на вториот од двата тунели наменети за подземен транзитен систем....

Hondа измисли нов футуристички волан за автомобили

0
Додека многу производители на автомобили забрзано сакаат да се префлат на автономни автомобили, Honda се фокусира на воланот и на нудење сосема ново искуство...

Samsung претстави ротирачки телевизор кој е како џиновски мобилен телефон

0
Samsung претстави нов 4K телевизор наречен Sero, кој може да се ротира хоризонтални и вертикално за да го симулира искуството на користење паметен телефон....

Samsung за неколку дена ќе го претстави првиот телевизор во светот...

0
Samsung се спрема да го претстави првиот телевизор во светот кој нема рамка, а екранот е на целиот преден дел. Телевизорот нема да има...

LG на саемот за електроника во Лас Вегас ќе претстави мaшина...

0
LG најави дека ќе претстави систем за правење крафт пиво во домашни услови со само едно притискање на копче. Машината се вика LG HomeBrew...

Телефонот Vivo Apeх има селфи камера која се издигнува како перископ

0
Една од најголемите новини на годинашниот Саем за потрошувачка електроника во Лас Вегас беше прототип телефонот на компанијата Vivo, прв во светот со скенер...