Почетна Тагови Chateau de Gourdon

Таг: Chateau de Gourdon

Ексклузивните вина на „Château de Gourdon“ со два златни и еден...

0
На најреномираниот натпревар за вина од долината на Рона во Франција, три вина произведени во винарницата „Château de Gourdon” освоија високи награди. Белото „Terrasse...