Почетна Тагови Chateau se Gourdon

Таг: Chateau se Gourdon

„Тиквеш“ ги претстави првите четири вина произведени на сопствениот посед во...

0
Винарската визба „Тиквеш“ ги донесе на македонскиот пазар првите четири вина произведени во француската винарница „Château de Gourdon“, која од ноември 2018-та година е...