Почетна Тагови China Three Gorges

Таг: China Three Gorges

Ќе се гради најголемата пловечка соларна фарма во светот

0
Компанијата China Three Gorges Corp. ќе гради пловечка соларна фарма во источната провинција Анхуи, која ќе биде најголемата таква во светот и ќе чини...