Почетна Тагови CIMON

Таг: CIMON

Илон Маск на астронаутите од Меѓународната вселенска станица им испрати робот...

0
Американската вселенска компанија SpaceX денеска во вселената ја лансираше својата ракета Falcon 9, на која на астронаутите од Меѓународната вселенска станица им испрати храна,...